خانه زيبا
۵ اشتباه رایج برای اجتناب از خرید مبل

مواردی که باید در زمان خرید مبل به آنها توجه کنید

1. خریدن مبل که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است

این ممکن است معمول‌ترین اشتباه همه ما باشد.

این اتفاق زمانی می‌افتد که شما فضای خانه خود و یا مبل خود را اندازه‌گیری می‌کنید و گاهی هم به هر دوی آن‌ها بی‌توجهی می‌کنید.

یک مبل ممکن است در یک نمایشگاه کوچک به نظر برسد، اما می‌تواند برای خانه شما خیلی بزرگ باشد، بنابراین شما نمی‌توانید فضا و یا مبل خود را اندازه بگیرید تا مشکلات زیادی ایجاد نکنید.


به غیر از اندازه‌گیری اندازه فضا، به تراز خانه نیز توجه کنید.

مبل شما باید همان اندازه مبل قبلی شما باشد، بنابراین به نظر خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک در کنار بقیه آن قرار ندارد.

پس اولین نکته که قبل از خرید مبل راحتی، خرید مبل کلاسیک و در کل خرید هر نوع مبلی به اندازه خانه و تراز خانه خودت دقت کنید.

2. خریدن یک مبل بدون تلاش برای بیرون رفتن

همان طور که مبل شما نباید زیاد بزرگ باشد و یا برای فضا خیلی کوچک باشد، نباید زیاد بزرگ باشد و یا برای شما خیلی کوچک باشد. اگر بلند هستید، مطمئن شوید که صندلی به اندازه کافی عمیق است که به شما اجازه می‌دهد در راحتی بنشینید. اگر شما خیلی بلند نیستید و یا زانوهای بد ندارید، به دنبال یک صندلی سطحی بگردید که به شما اجازه می‌دهد به راحتی از آن بیرون بیایید.


هرگز حتی یک نیمکت هم نخرید، بدون اینکه اول سعی کنید آن را امتحان کنید. روی آن بنشینید، به آن تکیه کنید، آن را امتحان کنید تا بتوانید از آن در خانه استفاده کنید. اگر دوست دارید چرت زدن روی مبل خود را دوست داشته باشید، دقت کنید که بازوها تا ارتفاع مناسب هستند. دقت کنید که کوسن و پشتی به همان اندازه که می‌خواهید نرم و یا محکم باشند.

3. روش اشتباه در زمان خرید مبل

مبل شما باید با سبک بقیه مبلمان شما هماهنگ باشد. آن باید یکی باشد که با آن راحت هستید، نه فقط به لحاظ زیباشناسی، بلکه این سبک خاص برای شما نیز هست. نحوه کارکرد مبل می‌تواند با امتحان کردن آن مشخص شود اما با دقت به طراحی نگاه کنید تا از خرید چیزی که کاملاً خارج از خانه تان است جلوگیری کنید.


هر خانه یک سبک غالب دارد، و اگر یک مبل بخرید که با آن همراه نشود، می‌تواند یک چیز بزرگ باشد مگر این که شما در ادغام کردن با یکدیگر ماهر باشید. اگر می‌خواهید ایمن باشید، دقت کنید که چگونه مبل شما با بقیه اثاثیه شما چروک خواهد شد.

4. انتخاب پارچه یا رنگ اشتباه برای مبل خود

انتخاب پارچه مناسب برای مبل شما می‌تواند یک اشتباه گران‌قیمت باشد. ترکیب‌بندی پارچه خود را براساس نحوه استفاده از مبل و جایی که قرار است در آن قرار دهید تنظیم کنید. اگر شما مبل خود را برای منطقه‌ای از خانه خود بخرید که به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتی قبل از این که شانس لذت بردن از آن را داشته باشید، یک پارچه یا رنگ ظریف از بین خواهد رفت.


انتخاب رنگ نادرست برای پارچه نیز می‌تواند یک اشتباه جدی باشد. همیشه یک ایده خوب برای آوردن یک نمونه به خانه برای نگاه کردن به آن در رابطه با مبلمان دیگر، رنگ دیوار و نور است.


همیشه رنگی را انتخاب کنید که دوست دارید و می‌توانید با آن زندگی کنید. رنگ‌ها را براساس گرایش‌ها یا فقط یک هوس انتخاب می‌کنند. برای سال‌ها مجبور خواهید بود با آن رنگ زندگی کنید.

5. خرید مبل با کیفیت ضعیف

همیشه ملاحظاتی در بودجه وجود دارد، اما خرید یک مبل خوب با کیفیت خوب تضمین می‌کند که شما مجبور نیستید آن را در عرض چند سال جایگزین کنید.


خریدن مبل خوب با کیفیت خوب شما را در طولانی‌مدت حفظ می‌کند. بهترین کیفیت را بخرید که می‌توانید خرید یک مبل با کیفیت ضعیف را بخرید، به این معنی که آن شکل، ظاهر و عوامل راحتی را به سرعت و گاهی در عرض چند ماه از دست خواهد داد. یک کادر کیفی ضعیف هم می‌تواند باعث شکستن آن شود، و شما می‌توانید آن پاها و پاهایتان را ثابت کنید که ثابت هستند.

پنج شنبه بیست و پنجم 11 1397 10:40
(0) نظر
برچسب ها :مبل, خرید مبل, پارچه مبل, رنگ مبل,
X