خانه زيبا
بهترین مارک یخچال و فریزر ، همراه با لیست قیمت برندهای محبوب!

راهنمای خرید: لوازم خانگی در منزل علاوه بر محبوبیت بخش عمده ای از نیاز های ما را فراهم می کنند. یخچال و فریزر یکی از همان لوازمی است که جز نیازهای اولیه هر خانه ای است و نمی توان آن را حذف کرد. در این مطلب از وبلاگ ما می خواهیم مواردی را مورد بررسی قرار دهیم تا به خرید بهترین یخچال و فریزر ایرانی و خارجی کمک کند. همراه ما باشید تا جز به جز تمامی نکات را با هم بررسی کنیم.

معرفی انواع یخچال و فریزر

یخچال و فریزر در انواع متفاوتی در بازار موجود است که در مدل های مختلف تولید می شود. انواع یخچال و فریزر شامل یخچال های بالا و پایین، دو قلو، ساید بای ساید و یخچال های درب فرانسوی (French door) است. اندازه یخچال و فریزر ها با توجه به مدل آن ها متفاوت است که اندازه آن ها بر اساس فوت مکعب محاسبه می شود. یخچال فریزر ها از اندازه 5 فوت تا 40 فوت هستند و موارد استفاده آن بر اساس تعداد نفرات و فضایی که از یخچال می خواهیم استفاده کنیم متفاوت است.

یخچال و فریزر بالا و پایین

در این مدل از یخچال و فریزر ها که به صورت پایین و بالا طراحی شده اند بر اساس نیاز فرد و عادت شان انتخاب متفاوتی می توانید داشته باشید. بعضی بالا بودن یخچال و پایین بودن فریزر را ترجیح می دهند و بعضی افراد به عکس. نکته مهم در این مدل از یخچال و فریزر ها این است که بعضی ها به صورت یک اندازه طراحی شده اند و در بعضی موارد یخچال بزرگ تر از فریزر طراحی شده اند.

مزایا و معایب یخچال و فریزر بالا

مزایا: اگر یخچال در بالا تعبیه شده باشد، دسترسی به مواد غذایی آسان تر است و همین امر موجب محبوبیت بیشتر میان خریداران این مدل یخچال و فریزر محسوب می شود. همچنین اگر فریزر در بالا قرار داشته باشد به دلیل هم سطح بودن با چشم، دسترسی مواد منجمد و اقلام کوچک در آن آسان تر خواهد بود.

معایب: برای برداشتن مواد غذایی در فریزر ممکن است چندین بار در طول روز خم شوید و این کار ممکن است در طولانی مدت مشکل ساز شود.

یخچال و فریز دوقلو

یخچال و فریزر های دوقلو در ظاهر بسیار شبیه به یخچال های ساید با ساید هستند، اگر خانواده ای پر جمعیت دارید انتخاب این مدل از یخچال و فریزر ها برای شما بهترین گزینه است. بهترین مارک یخچال فریزر دوقلو ایرانی می توان به برندهایی چون هیمالیا و الکترواستیل اشاره کرد.

مزایا و معایب یخچال و فریزر های دو قلو

مزایا: از مزایای این مدل از یخچال و فریزر ها می توانیم به امکان راحت تر و فضای بیشتر برای نگهداری مواد غذایی اشاره کنیم.

معایب: از معایب آن اشغال کردن فضای بیشتر در آشپزخانه است. (در صورتی که آشپزخانه تان کوچک است این مدل توصیه نمی شود.)

یخچال و فریزر های ساید بای ساید

در بین تمامی یخچال و فریزر های موجود در بازار به جرات می توان گفت در بین خریداران، ساید بای ساید محبوب ترین شان است. بسیار شبیه یخچال و فریزر های دو قلو است، اما نکته مهم در این مدل از یخچال و فریزر ها، بزرگ تر بودن اندازه یخچال نسبت به فریزر است. اندازه توصیه شده برای خرید این مدل از یخچال و فریزر ها 28 فوت است.

مزایا و معایب یخچال و فریزر ساید بای ساید

مزایا: از مزایای این مدل از یخچال و فریزهامی توان به  امکان یخ ساز اتوماتیک و دارا بودن آب سرد کن اشاره کرد .

معایب: بزرگترین عیب این مدل از یخچال ها جا به جایی سخت در هنگام اساس کشی است.

یخچال و فریزر درب فرانسوی

یخچال و فریزر های درب فرانسوی (French door) به صورت دو درب در بالا و یک یا دو کشو در قسمت پایین است.

مزایا و معایب یخچال و فریزر های درب فرانسوی

مزایا: از مزیت های این مدل به زیبایی و امکان نگهداری از مواد غذایی می توان اشاره کرد .

معایب: از جمله معایب آن اشغال فضای بیشتر در آشپزخانه و قیمت بالای آن است.

نکات خرید یخچال و فریزر

برای خرید یخچال و فریزر ایرانی خوب و یا بهترین مارک یخچال این نکات را بدانید:

  1. تعداد نفرات هر خانواده تا حد زیادی تعیین کننده اندازه یخچال و فریزر است. برای خانواده های 3-2 نفره یخچال حداکثر 18 فوت کافی است و برای خانواده های تا تعداد 5 نفره 22 فوت اما اندازه یخچال در نهایت بستگی به میزان نگهداری مواد غذایی هر خانواده بستگی دارد.
  2.  مصرف انرژی از A-G رتبه بندی می شود. میزان مصرف انرژی یخچال و فریزری که برای خرید انتخاب می کنید بهتر است به انرژی A نزدیک باشد.
  3. یخچال و فریزر های ساید بای ساید نسبت به سایر مدل های  یخچال و فریزر های معمولی برق بیشتری را مصرف می کنند.
  4. بدنه یخچال در مناطق مرطوب احتمال آسیب دیدگی اش بیشتر است بنابر این میزان رطوبت در فضای خانه تان نکته بسیار مهمی است.
  5. قیمت یخچال و فریزر های سفید ارزان تر است.
  6. داشتن چرخ در زیر یخچال و فریزر از نکات بسیار مهم است زیرا برای تمیز کردن زیر آن نداشتن چرخ دردسر ساز می شود.
  7. داشتن قابلیت Door In Door در یخچال یکی از مزیت های آن است. درب کوچکی که بر روی درب یخچال نصب می شود معمولا برای مواد غذایی و یا نوشیدنی که در طول روز بیشتر از آن استفاده می کنید قابل استفاده است.
  8. داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش نیز از نکات مهم خرید است.

پر طرفدارترین برندهای یخچال و فریزر

در بازار برند های مختلفی وجود دارد که یخچال و فریزر تولید می کنند. اعم از ایرانی و خارجی، که پر طرفدار ترین و بهترین مارک یخچال به شرح ذیل است: سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، بکو، مدیا، هایسنس و از یخچال فریز ایرانی خوب می توان به برندهایی چون اسنوا و امرسان.

بورس خرید انواع یخچال و فریزر

بهتر است برای اطمینان از خرید محصول مورد نظرتان به نمایندگی های اصلی مراجعه کنید تا خیالتان از داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش آن محصول راحت باشد. برای خرید بهترین یخچال فریزر ایرانی و یا خارجی می توانید به خیابان جمهوری و امین حضور به نمایندگی اصلی برند مورد نظر تان مراجعه نمایید.

لیست قیمت خرید یخچال و فریزر

با توجه به نوع، برند های متفاوت و ابعاد و اندازه متنوع موجود در بازار قیمت خرید یخچال و فریزر متفاوت است. در اینجا مدل های مختلف یخچال و فریزر ایرانی خوب و همچنین مدل های معتبر بازار را بر اساس محبوبیت بیشتر مورد بررسی قرار داده ایم:

 یخچال و فریزر بالا و پایین 
برند فوت مدل قیمت (تومان)
سامسونگ 25 RT580 13.855.000
ال جی  – BF210 10.990.000
بکو 20 CN163223DE 12.870.000
اسنوا  – S40261 8.840.000
دوو  – DETM0027 11.380.000
یخچال و فریزر دو قلو
برند فوت مدل قیمت (تومان)
سامسونگ RR30W 17.940.000
بوش 32 GSN36VB304
KSV36VB304
21.680.000
اسنوا 1800TI 14.399.000
یخچال و فریز ساید بای ساید
برند فوت مدل قیمت (تومان)
سامسونگ 27 G26 27.500.000
بوش 30 KAD80A104 31.750.000
بکو 30 GN162423 23.100.000
اسنوا 27 SS-2700 17.499.000
دوو 30 D2S-3033SS 17.480.000
چهارشنبه هشتم 8 1398 17:47
(0) نظر
برچسب ها :برگزیده-بهترین مارک یخچال ساید بای ساید-راهنمای خرید-راهنمای خرید لوازم منزل-راهنمای خرید یخچال دو قلو-راهنمای خرید یخچال و فریزر-قیمت انواع یخچال و فریزر-مقایسه انواع یخچال و فریزر-یخچال فریزر اسنوا-یخچال فریزر ال جی-یخچال فریزر امرسان-یخچال فریزر دوو-یخچال فریزر سامسونگ
X